Milliárdos EU-s támogatás a reáloktatásnak

Közel 5 milliárd forint értékű európai uniós támogatással korszerűsíti a reáltudományi képzést a Debreceni Egyetem. Az infrastrukturális fejlesztés pénzügyi hátterét a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program adja.
A többlépcsős beruházásnak köszönhetőn az intézményben minőségi szaktanácsadói tevékenység indulhat, ugyanakkor a következő években megvalósul a teljes természettudományos és műszaki képzés infrastruktúrájának és infokommunikációs hátterének fejlesztése is.

A 4,88 milliárd forint értékű támogatás révén létrejön az Interregionális Műszaki-Agrár Szaktanácsadási és Továbbképzési Központ (MAG Ház), valamint elkezdődik az orvosképzés elméleti megalapozását segítő Elméleti Négyszög fejlesztése és rekonstrukciója, és új, önálló épületbe költözik az Informatikai Kar.

A pályázat révén a hallgatói, oktatói és kutatói terek korszerűsítésével és új létesítmények építésével a modern kor kihívásainak megfelelően alakul át a Debreceni Egyetem teljes természettudományos és műszaki képzésének infokommunikációs technológiai háttere. Az infrastrukturális fejlesztések részeként pedig felújítják a villamos- és anyagmérnök-képzéshez kapcsolódó laboratóriumokat, valamint a gyakorlatorientált vegyész- és biomérnök-képzésnek helyet adó kísérleti üzemet.

Dr. Fésűs László, a Debreceni Egyetem rektora elmondta a reáltudományok oktatásának magas színvonalát teremti meg az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében megvalósuló TIOP 1.3.1. beruházás, mely lehetővé teszi, hogy a Debreceni Egyetem az Európai Unióban is versenytársa legyen a nagy kutatóegyetemeknek.

A közel három éven át tartó munkálatoknak köszönhetően az elméleti képzés infrastruktúrájának fejlesztésén túl a gyakorlati képzés technológiai fejlesztése is megvalósul. A beruházás továbbá hosszú távon megfelelő K+F+I hátteret teremt az informatikai inkubátorház, a Regionális Informatikai Tudásközpont és az intézmény ipari partnereinek.

-kt-

Debrecen Online - debon.hu


Szólj hozzá Debrecen fórumán!