Belvíz okoz gondokat a megyében

Másodfokú belvízvédelmi készültség lépett életbe január 12-én délelőtt a Hamvas-sárréti belvízvédelmi szakaszon - jelentette a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság vezetője az MTI-nek.

Bara Sándor elmondta: az intézkedésre azért volt szükség, mert az elmúlt napokban nagy mennyiségű csapadék esett, aminek hatására a Hortobágy-Berettyó vízszintje jelentősen megemelkedett. A belvízcsatornákból a víz gravitációs bevezetési lehetősége pedig megszűnt - tette hozzá. A másodfokú belvízvédelmi készültség idején a szivattyútelepek két műszakban üzemelnek.


\"\"


A Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság területén januárban már 48,5 milliméter csapadék lehullott, ami már jelentősen meghaladja a teljes havi átlagos csapadék mennyiségét. Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság területén található 12 belvízvédelmi szakasz közül egyelőre csak a Hamvas-sárréti belvízvédelmi szakaszon van készültség - jelentették be.


MTI / MCOnet