Elkezdődhet az oktatásfejlesztési program Debrecenben

Pölöskei Gáborné szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkár közölte: tizenhárommilliárd forintból elkezdődhet a komplex oktatásfejlesztési program megvalósítása Debrecenben.

Pölöskei Gáborné felsorolása szerint a fejlesztési csomag érinti a debreceni felsőoktatást, a közoktatást, a középfokú szakképzést és a köznevelést. A program komplexitását jelzi, hogy kiterjed az infrastruktúra, a képzési tartalmak és a képzési szerkezet fejlesztésére is. Külön megemlítette, hogy a fejlesztés részeként német nyelvű általános iskolát és gimnáziumot hoznak létre Debrecenben. Ez a 21. századi komplex, regionális iskolafejlesztési program kell ahhoz, hogy minőségi, képzett munkaerőt biztosítsanak a térség vállalkozásainak - tette hozzá. Papp László, Debrecen polgármestere a "nagy horderejű" kormánydöntésről azt mondta, az elmúlt száz év legátfogóbb oktatásfejlesztési programja valósulhat meg azzal, hogy a kormány elfogadta a Debrecen 2030 elnevezésű oktatási programot.

 

Elkezdődhet az oktatásfejlesztési program Debrecenben

A fejlesztési csomag érinti a debreceni felsőoktatást, a közoktatást, a középfokú szakképzést és a köznevelést

 

A fejlesztés ugyanakkor nem előzmény nélküli: 2016 óta, az Új Főnix terv keretében a város 11 milliárd forintot költött oktatásfejlesztésre, óvodák építésére, felújítására, iskolák energetikai korszerűsítésére, a híres debreceni Zenede rekonstrukciójára, illetve az új nemzetközi iskola felépítésére. A most megítélt kormányzati forrásból elinduló beruházások közül a helyi Mechwart, illetve Brassai műszaki középiskolák felújítását és kapacitásbővítését, illetve az előbbi területén egy 200-250 fős kollégium felépítését emelte ki. Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora a helyi egyetemi műszaki képzés jelentős bővítéséről és további fejlesztéséről adott számot. A most bejelentett fejlesztések eredményeként komplex járműipari laboratórium kerül Debrecenbe, új szárnnyal bővül a műszaki kar épülete, megújul a természettudományi oktatási hátteret biztosító úgynevezett kémiai tömb, és évente 200 millió forintot fordíthatnak humánerőforrás-fejlesztésre - sorolta a rektor.