Így hasonlítsd össze a tárhely szolgáltatókat...

A tárhely kiválasztása szinte minden esetben némi fejtörést okoz még az online világ berkeiben jártas szakembereknek is. Laikusként pedig szinte lehetetlen felelős döntést hozni kizárólag a szolgáltatás árának figyelembevételével. A következőkben szakember segítségével vesszük górcső alá azokat a pontokat, amelyekre érdemes odafigyelni.

A Dima.hu Kft  szakembere szerint a tárhely kiválasztása során kulcsfontosságú a cél meghatározása; mire szeretnénk használni a tárhelyet? Mindenekelőtt azt kell felbecsülnünk, mekkora jelentőséggel bír egy-egy leállás, mekkora kárt okozhat néhány perces kiesés. Ha a honlapunk kísérleti jelleggel működik, az esetben akár az alsó-kategóriás szolgáltatások is elfogadható megoldást nyújtanak, azonban egy komoly üzleti vagy kereskedelmi webshop esetén aligha tolerálhatók a rendszeres leállások. Ezzel a kérdéssel tulajdonképpen azt válaszoljuk meg, mekkora figyelmet kell fordítanunk a tárhely szolgáltató kiválasztására, illetve a megbízhatóságára.

 

Mindenképpen érdemes ellenőrizni, a szolgáltató biztosít-e FTP hozzáférést a tárhelyhez. Ez ma már alapvető szempont, keresve is nehéz találni olyan szolgáltatót, ahol ez ne lenne az alapszolgáltatás része, az elővigyázatosság azonban nem árt. Az online felületen történő feltöltés sokkal kényelmetlenebb és időigényesebb folyamat, különösen a nagyméretű fájlok esetében.

 

A tárhelyhez tartozó e-mail címek használatát is ellenőriznünk kell. Rendszerint az olcsóbb szolgáltatások esetében fordul elő, hogy a szolgáltató külön díjat kér az e-mail címek használatáért, illetve a legtöbb esetben korlátozva van a regisztrálható e-mail címek száma.

 

A tárhely szolgáltatók a kis tárkapacitású csomagajánlatok esetén rendszerint egy domain cím használatát teszik lehetővé, nagyobb tárhelykapacitások esetén viszont több domain cím társítását is engedélyezik. Tehát lehetőségünk van arra, hogy egyetlen tárhelyen több honlapot is létrehozzunk. Érdemes azonban figyelni a tárkapacitás nagyságára is; egyes esetekben azt láthatjuk, hogy a tárkapacitás aránytalanul kicsi a regisztrálható domain címek számához viszonyítva, más esetekben viszont a szolgáltatók a szükségtelenül nagy tárkapacitást igyekeznek marketing eszközként bevetni. Érdemes tudni, mekkora kapacitásra lehet szükségünk, mekkorát érdemes megfizetni.

 

Egy átlagos méretekkel, normál tömörítéssel rendelkező képfájl rendszerint 100-500 KB mérettel rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy egy szolid méretűnek nevezhető 1 GB tárkapacitású tárhelyen 2000-10.000 képet helyezhetnénk el. Ez esetben nem számolunk az egyéb fájlok tárolásához szükséges hellyel, a példa mégis jól érzékeltet, hogy egy relatív kisméretű tárhely is komoly adatmennyiség elhelyezését teszi lehetővé. A gigantikus tárhelyek kapacitását a céges és üzleti honlapok szinte soha nem használják ki. Sokkal jellemzőbb, hogy a rendelkezésre álló kapacitás 1-2 százalékát képesek hasznosítani.

 

Amennyiben relatív kisméretű tárhelyet választunk, érdemes előre tisztázni a szolgáltatóval, milyen megoldást kínál a kapacitás esetleges túllépésére. A rugalmas szolgáltatók rendszerint csak figyelmeztetést küldenek a tárhely kapacitásának túllépéséről és lehetővé teszik a tárhely bővítését. Ilyen esetekben csak a nagyobb tárhelycsomaggal járó különbözetet vagy meghatározott díjat kell fizetnünk.

 

Végül pedig fordítsunk figyelmet a kiszemelt tárhely szolgáltató hírnevére! A legtöbb szolgáltatásról találhatunk független felhasználói véleményeket a szakmai fórumokon és blogokban. Rendszerint az ügyfélszolgálat felkészültségét és gyorsaságát is megemlítik.
Forrás: https://www.dima.hu/tarhely/