Csaknem 1 milliárd jut sportra Debrecenben
A debreceni képviselő-testület a múlt héten elfogadta a megyeszékhely 2011-es költségvetését. Asbóth Endre, a debreceni közgyűlés Kulturális, Ifjúsági és Sportbizottságának alelnöke beszélt erről a haon.hu-nak.

Sportcélra összességében csaknem 1 milliárd forint jut idén a Debrecenben. A Sportcentrum Kht. 200 millió forintot kap közhasznúsággal összefüggő feladataira,100 milliót pedig az

A labdarúgó-akadémia létrehozására 200 milliót különítettek el, a DVSC-Korvexet 10 millióval segíti a város. A DVSC Utánpótlás-nevelő Kft.-nek szintén 10 millió jut. 25 millió forint vízfelület-támogatással járulnak hozzá a vízilabdázók, búvárúszók tevékenységéhez. Jövőre ötkarikás játékokat rendeznek Londonban; olimpiai felkészülésre 31 milliós keretet állapítottak meg.
Forrás:haon.hu
-kt-
Debrecen Online - debon.hu