Debrecen - Csőtörés akadályozza a forgalmat a Füredi út és az Egyetem sugárút kereszteződésében

Debrecen - A négysávos út alatt egy közel 40 éves vízvezetékcső tört el. A meghibásodás miatt azonban senki sem maradt vezetékes víz nélkül.
Még csak néhány hónapja fejeződött be az Egyetem sugárút és a Füredi út kereszteződésében a csatorna felújítása, az autósoknak azonban ismét torlódásra kell számítani ennél a csomópontnál. A javított szakasztól néhány méterre egy másik, közel 40 éves vezetéket kell kicserélni. A hibát véletlenül fedezték fel. A Magyar Közútkezelő Kht-nak tűnt fel, hogy repedések keletkeztek az aszfalton, amelyek a föld megsüllyedésére utalnak.

A fő közlekedési út kezelője, a Magyar Közútkezelő Kht. múlt hét pénteken tapasztalt az útfelületen egy nagyobb méretű süllyedést, és értesített minket. Mi megnéztük, hogy mi vezetett a problémára, hogy csatornával vagy egy ivóvízvezetékkel lehet a probléma – mondta el Ányos József, a Debreceni Vízmű Zrt. vezérigazgatója.


A javítási munkálatokat hétfőn este kezdte meg a Debreceni Vízmű. Az érintett szakaszon elzárták a vizet. A város körvezeték hálózatának köszönhetően emiatt azonban nem szünetelt a yízszolgáltatás, a javítás idején minden lakásban volt víz. Hétfő este a két belső sávot bontották fel. A terület alatt közel 30 m2-es területen a víz már teljesen kimosta a talajt. A sérült acélvezeték azonban a külső sáv alatt húzódik, így a helyreállítás után ezt a részt is ki kell ásni. Erre leghamarabb csütörtökön kerülhet sor.

Tegnap már sikerült látnunk egy üregelődés kapcsán a sérült csővezeték-szakaszt, de a konkrét feltárásnál fogjuk majd meglátni, hogy milyen hosszúságban is húzódik az acélcsővezeték-szakasz, és attól függően tudjuk majd eldönteni, hogy milyen megoldások jöhetnek szóba – magyarázta Fodor Jenő, a Debreceni Vízmű Zrt. ivóvíz-ágazati főmérnöke.

A csütörtöki feltárás után csak akkor kezdenek a munkához, ha 10 méternél rövidebb részt kell kicserélni. Az ennél hosszabb szakaszok javítása ugyanis már komoly tervezési munkát igényel. Az utat azonban ekkor is helyreállítják, így jövő hét közepére ismét zavartalanul közlekedhetnek az autósok a Füredi úton.

Forrás: www.dtv.hu

Szólj hozzá a fórumon!: Debrecen - Csőtörés akadályozza a forgalmat a Füredi út és az Egyetem sugárút kereszteződésében

Debrecen - Képeslapküldő: Küldjön egy képeslapot ismerősének!

Debrecen linkajánló: debrecenlink.mconet.biz

A hír támogatója:

Weblap gyártás, Weblap menedzselés, Kereső optimalizálás. Klíma Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu