Debrecen - Napok óta szemét borítja a Salétrom utcát és a környező utakat

Debrecen - Lomtalanítás lesz arra, a lakók azonban túl korán rakják ki a feleslegessé vált holmikat.




Az AKSD Városgazdálkodási Kft. az idei lomtalanítás során azt tapasztalta, hogy a lakók a szállítási időpontokat figyelmen kívül hagyva, jóval korábban kirakják a háztartásban feleslegessé vált holmikat. Ezért a város utcáin sokszor napokig kupacokban áll a szemét.


Napok óta ez a látvány fogadja a Salétrom utcán közlekedőket. A szemét teljesen beborítja az aszfaltút melletti zöld területet. Bár az AKSD már jóval a lomtalanítás előtt hírlevélben értesítette a lakókat a szállítás időpontjáról és útvonaláról, sokan mégis napokkal korábban kirakják a háztartásban feleslegessé vált lomokat.

Sajnálattal tapasztaljuk, hogy a lakosság nem vette figyelembe azon kérésünket, hogy a lomot azt mindig a lomtalanítást megelőző este kell kihelyezni, vagy a lomtalanítás napján reggel hat óráig, és ezért sokkal lomosabb a városkép, mint a korábbi években – mondta el Jurácsik Zoltán, az AKSD Városgazdálkodási Kft. szolgáltatási igazgatója.


A lakók nem csupán a szállítás időpontját nem veszik figyelembe. A lomok között továbbra is sok veszélyes hulladékot találnak az AKSD munkatársai. Például a használt gumiabroncsok is veszélyes hulladéknak minősülnek. Így ezeket az AKSD nem szállítja el a lomtalanítás során.

A lomtalanítás május 10-ig tart. A szemétszállítók ma a Szoboszlói utat és környékét tisztították meg a lomoktól. A munkálatok az eredeti tervek szerint haladnak. Az AKSD Városgazdálkodási Kft. autói eddig összesen 470 tonna lomot gyűjtöttek be.

www.dtv.hu

Szólj hozzá a fórumon!: Debrecen - Napok óta szemét borítja a Salétrom utcát és a környező utakat

Debrecen - Képeslapküldő: Küldjön egy képeslapot ismerősének!

Debrecen linkajánló: debrecenlink.mconet.biz

A hír támogatója: Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: magyarország.mconet.biz