Debrecen - Nőhetnek a sorok

Debrecen - A híresztelésekkel ellentétben rendben zajlik a betegellátás a debreceni Kenézy Gyula Kórházban. A várólisták azonban egyre hosszabbak lesznek a csökkenő finanszírozás és ágyszám miatt.






A híresztelésekkel ellentétben rendben zajlik a betegellátás a debreceni Kenézy Gyula Kórházban - ezt mondja az ÁNTSZ és a kórház vezetése. Lampé Zsolt, az intézmény főigazgatói orvos-tanácsadója és Pásti Gabriella megyei tiszti főorvos úgy véli, hogy a várólisták egyre hosszabbak lesznek a csökkenő finanszírozás és ágyszám miatt.


Egy komplett patológus csapat indult el állást keresni a szolnoki területi korházban - írja cikkében egy országos napilap tudósítója. Az újságíró szerint azért, mert a Kenézy kórház helyzete bizonytalan, és további létszámleépítésre kell számolni. Az intézmény főigazgatói orvos-tanácsadója mai tájékoztatóján cáfolta ezeket a híreket, és kijelentette, hogy helyreigazítást kér a laptól. Az azonban tény, hogy a kórház április elsejétől érvényben lévő ideiglenes finanszírozási szerződése miatt a várólisták növekedésére kell számítani a fekvőbeteg ellátásban.

Jelen pillanatban mi azt a gyakorlatot folytatjuk, hogy mindenki, aki hozzánk fordul, azokat a betegeket megpróbáljuk ellátni, ennek az eredményeképpen egy picit nyúlnak a várólisták, de úgy gondolom, hogy sikerül úgy ellátni a betegeket, hogy ez senkinek nem okoz olyan károsodást vagy olyan maradandó problémát, ami miatt tőlünk el kellene pártoljanak – jelentette ki Lampé Zsolt, a Kenézy Gyula Kórház főigazgatói tanácsadója.


A probléma azért összetett, mert vannak olyan betegek, akik területileg nem a Kenézyhez tartoznak, de mégis itt kérik kezelésüket. Sőt, még az sem teljesen világos, hogy kinek melyik járóbeteg szakrendelést kell felkeresnie a megyében. Az ÁNTSZ ezért arra kérte a betegellátó intézményeket, hogy dolgozzák ki szakmai javaslataikat, melynek alapján a tisztiorvosi szolgálat összeállítja a beteg beutalási rendet. Ez azért is lényeges, mert a területi betegellátási kötelezettség még úgynevezett szakmacsoportonkénti lebontást nem tartalmaz, pedig egyes esetekben ez célszerű lenne.

A traumatológiai ellátás a legmagasabb szinten a Kenézy Gyula Kórházban történik, ugyanakkor a területi ellátási kötelezettség alapján néhány település a Klinikához tartozik, tehát ezekben az esetekben feltétlenül szükséges a beteg érdekében a szakmai szempontoknak a figyelembe vétele – nyilatkozta Pásti Gabriella, az ÁNTSZ megyei tiszti főorvosa.

Az intézményeknek április 30-ig kell benyújtani javaslataikat az ÁNTSZ-nek. Az új rendszert várhatóan május elején teszik közzé a tisztiorvosi szolgálat honlapján.

www.dtv.hu

Szólj hozzá a fórumon!: Debrecen - Nőhetnek a sorok

Debrecen - Képeslapküldő: Küldjön egy képeslapot ismerősének!

Debrecen linkajánló: debrecenlink.mconet.biz

A hír támogatója: Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: magyarország.mconet.biz