Kutatók Éjszakája a Debreceni Egyetemen [Debrecen rendezvény – Debrecen programok – Kutatók Éjszakája – Debrecen fizika – Debrecen kémia – Debrecen biológia]
[Debrecen rendezvény - Debrecen programok - Kutatók Éjszakája - Debrecen fizika - Debrecen kémia - Debrecen biológia] - Idén harmadik alkalommal rendezik meg az immár hagyománnyá vált, nagy sikerű rendezvénysorozatot, a Kutatók Éjszakáját, amely a tudomány csodáit és kulisszatitkait igyekszik közelebb vinni az emberekhez. Az egész Európát megmozgató kezdeményezéshez csatlakozva a Debreceni Egyetem is színes programokkal várja azokat az érdeklődőket, akik szeretnék megismerni a tudományok hétköznapi oldalát is.
2008. szeptember 26-án, a Kutatók Éjszakáján a Debreceni Egyetem oktatói és hallgatói számos helyszínen, összesen 27 különféle programmal várnak minden kicsit és nagyot, akik szeretnének bepillantást nyerni a fizika, a kémia vagy a biológia mindennapi rejtelmeibe. A fény sajátosságai, a mikrovilág képei vagy a robotok világa mellett a résztvevők többek között megtudhatják, hogy bizonyos genetikai mutációk milyen hatással lehetnek az állatok küllemére. A tudatos és egészséges életmód hívei - betekintést nyerve az élelmiszervizsgálati módszerek sokaságába - pedig megismerhetik, pontosan mi is történik az ételeinkkel, míg a szántóföldtől eljutnak egészen az asztalunkig.
Azok számára, akik a természet erőinek működésére kíváncsiak, a Debreceni Egyetem kutatói látványos előadások segítségével mutatják majd be, mi köze lehet a megrepedezett csokimáznak a kiszáradt tómeder repedéseihez, hogyan változtatja, alakítja a szél a domborzatot. A jelenlévő közönség továbbá testközelből is megismerheti - egy nagyméretű folyóvizes terepasztal segítségével - a folyók építő vagy épp romboló munkáját.
A Debreceni Egyetem kémiai laboratóriumában ugyanakkor a reklámokból jól ismert vízkeménység is napirendre kerül, illetve hozott minták segítségével az érdeklődők megmérhetik otthoni vizük keménységét is. A fizika és a zene kapcsolatáról is szó esik majd egy koncerttel egybekötött fizikaórán, a természet kedvelői pedig séta keretében a Botanikus Kert történetéről és ritkaságairól tudhatnak meg érdekes dolgokat.
A Kutatók Éjszakája további érdekes debreceni programjai a.kutatokejszakaja.hu oldalon is megtekinthetők.
[Forrás: Privy Council Communications-MCOnet]
Szólj hozzá Debrecen fórumán!
Debrecen – Képeslapküldő – Küldjön képeslapot ismerősének!
Debrecen Online - Hajdú-Bihar megye hírportálja "Helyi hírek helyieknek"
Debrecen Online webcím és linkajánló
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés.
Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás
Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu