Eredmények és kilátások
Félidejéhez érkezett a 2007. július 1-jével kezdődött rektori ciklus. A felsőoktatási törvény decemberben jelentősen módosult, ugyanakkor a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény változása is jelentős mértékben érinti az egyetemet. Mindezek tükrében a 2008-as év eredményeinek, tapasztalatainak összegzése természetes igényként jelentkezik. Ezért vállalkozott a számvetésre az egyetem vezetősége: Fésüs László rektor, Debreczeni Attila, Jávor András és Szilvássy Zoltán rektorhelyettesek, Mag Zoltán gazdasági főigazgató és Körösparti Péter EHÖK-elnök.
A 2008-as év eredményeiről és a 2009-es esztendő terveiről számolt be a Debreceni Egyetem vezetősége
A közösen megvont mérlegből kitűnik, hogy az egyetem dinamikus fejlődése 2008-ban is folytatódott. Ezt bizonyítja, hogy egyre inkább előtérbe kerülnek - az extenzív fejlődés számszerű adatai mellett - a minőségi követelmények és mércék, az egységes gyakorlat, valamint az egész egyetemen átívelő fokozott igényesség.
2009-ben kiemelt feladata az egyetemnek a mesterképzésekre történő beiskolázás. A következő tanévet 2500-3000 körüli mesterképzésre felvett hallgatóval szeretnék elkezdeni, és nemcsak a Debreceni Egyetem alapképzési szakain végzettekre, hanem a régió főiskoláin, egyetemein és az ország bármely területén végzettekre számítunk ezen képzések terén.
2009-ben fokozottabb igényesség jelenik meg a doktori fokozatok odaítélésében, a publikációs tevékenységben, a nemzetközi elvárások teljesítésében. Természetesen jelentős súlya van a kutatás-támogatási rendszerekben való aktív részvételnek, hogy megfelelő anyagi háttere legyen a kutatómunkának. 2009-ben megkísérlik növelni az egyébként 2008-ban elnyert 767 milliós OTKA, az 1 milliárd 828 milliós NKTH kutatási támogatási összeget.
2009-ben is több újdonságot vezetnének be
2009-ben különösen nagy jelentőséget tulajdonítanak a klaszter tevékenység kibontakozásának. Kiemelkedik ezek közül is a Pharmapolis Innovatív Gyógyszeripari Klaszter, amelyet az Egyetem, a HBM-i Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a város közösen létrehozott cége nyújtott be országos akkreditálásra, építve a résztvevő csaknem harminc kis- és középvállalatra, illetve kiemelten a Richter Gedeon részvénytársaság elkötelezett debreceni fejlesztésére.
A DE Hallgatói Önkormányzata és az egyetem vezetése között kiemelkedően jó együttműködés alakult ki, az egyetemi EHÖK elnöke a rektori vezetői értekezletek rendszeres résztvevője. A hallgatói javaslatok jelentős része megvalósul, vagy beépítésre kerül az intézmény terveibe. Az EHÖK nemzetközi aktivitása jelentősen növekedett, 2008-ban Japánban és Angliában tanulmányozták az egyetemi ifjúsági életet, szerveződéseket. Közös erőfeszítést tesz az egyetem vezetésével az EHÖK arra, hogy tovább növekedjen a hétvégi sport- és közös szórakozási programok száma.
[Forrás: Debreceni Egyetem honlapja - unideb.hu]