Karácsony előtt is fontos a véradás
A Magyar Vöröskereszt Hajdú-Bihar Megyei Szervezete szeretné felhívni a megyebeliek figyelmét, hogy a nyugodt karácsony érdekében adjanak vért az ünnepek előtt.

A karácsonyi ünnep idején nincs véradás, s ebben az évben hosszú szünetre kell felkészülni a véradásszervezésben, hogy az életmentéshez és a betegellátáshoz biztonságos szinten maradjon a vérkészlet december végén és az új év elején.
A Magyar Vöröskereszt Hajdú-Bihar Megyei Szervezetének és az Országos Vérellátó Szolgálat szervezői kérik, hogy akinek jelenleg alkalmas és aktuális, adjon vért karácsony előtt vagy az év végi véradások egyikén. Debrecen mellett Hajdú-Bihar megyében 14 településre szerveznek véradást a vöröskereszt munkatársai év végén.
-tk-