Összesen 18 megállapodást kötött egymással Kína és Magyarország. Orbán Viktor és Hszi Csin-ping közös sajtótájékoztatóját követően a részleteket Szijjártó Péter külgazdasági és kül...
Május 8-án este megérkezett Magyarországra Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke és neje, akiket Orbán Viktor miniszterelnök és felesége, Lévai Anikó fogadott a repülőtéren...
Látszólag még nem érte utol minden szempontból az OpenAI Sora mesterséges intelligenciáját, ám nagyon a sarkában van a kínai Vidu videogenerátor.
Első helyen áll a Baidu a mesterséges intelligencia-szabadalmi bejelentések terén. Tavaly év végéig közel 20 ezer MI-vel kapcsolatos szabadalmi kérelmet nyújtott be.
A mesterséges intelligencia terjedésével egyre nagyobb szükség mutatkozik a hozzá készült chipekre – úgy tűnik, a kínaiak találtak erre megoldást.
A neves kínai Tsinghua Egyetem világhírű professzora tartott érdekfeszítő előadást Budapesten, aki az ellenglobalizációról és Kína külpolitikájáról beszélt a jelenlevőknek.
Vonzotta az iparág szereplőit Kína első humanoid robotkonferenciája Pekingben, amely a humanoid robotokról és a megtestesült intelligencia-iparról szólt.
Az úgynevezett Digitális Selyemút (Digital Silk Road) hozzájárul a fenntartható, intelligens falvak kialakításához a keleti országban.
Kína valószínűleg megelőzi Japánt, amivel az Európai Szabadalmi Hivatal harmadik legnagyobb szabadalmi benyújtója lesz 2024-ben – állítja egy elemző.
A mesterséges intelligencia kulcsfontosságú tényező az autonóm vezetésben és gyártásban Kínában – szögezték le autószakértők és vezetők egy pekingi iparági fórumon.
Kína több mint 32 zettabájtnyi adatot generált 2023-ban – derült ki a Nemzeti Adatkezelő adatforrásokról készített felméréséből. Ezzel valóságos digitális országnak számít.
Letesztelte első hazai hidrogénüzemű helyközi vonatát a keleti ország. A teljes terhelésű futási próba befejezését követően a jármű hamarosan forgalomba állhat.
A keleti országban az elmúlt év végéig több mint 1,09 milliárd netezőt regisztráltak – ez a szám 24,8 millióval több, mint 2022-ben volt.
Új, hazai fejlesztésű chatbottal rukkolt elő Kína: a Moonshot AI Kimi 2 millió kínai karaktert képes kezelni egyetlen beszélgetésben.
Kisebb üzletformátumokat tervez az IKEA, hogy bővítse jelenlétét Kínában – emellett a robotikába és automatizációba is befektet.